8 darmowych narzędzi internetowych do nauki hiszpańskiego

Dobra, już zdecydowaliśmy się na naukę hiszpańskiego – mamy motywację, czas, chęć… ale nie mam zielonego pojęcia, jak zacząć?

Prawdopodobnie na początku każdej osoby, która chce się nauczyć jakiegokolwiek języka nachodzi takie pytanie. W mojej opinii, najlepszym rozwiązaniem dla początkujących jest korzystanie z zajęć za pomocą doświadczonego nauczyciela. Natomiast jeśli nie masz pieniędzy lub chcesz dokształcać się za pomocą materiałów mam dla Ciebie 8 darmowych narzędzi internetowych do nauki hiszpańskiego, które z pewnością  okażą się nieocenione.

Zaczynajmy!

 1. Videoele – najlepsza strona www do oglądania filmików wraz ze ćwiczeniami

Ja osobiście korzystam z tej strony od lat ponieważ filmiki przygotowane są przez nauczyciela języka hiszpańskiego i jest tam dużo filmików, podzielonych według poziomu zaawansowania. Poza tym  każdy filmik zawiera jedną tematykę i twórca przygotował dodatkowe ćwiczenia oraz transkrypcje.

https://www.videoele.com/

 1. Español automático – wspaniałe hiszpańskie podcasty do słuchania

Hiszpańska lektorka Karo Martínez tworzy podcasty z różnej tematyki, np. idiomy, typowe błędy, itd. Wszystkie podcasty są w języku hiszpańskiego a do dyspozycji dla każdego są transkrypcje. Długość nagrań wynosi min. 16 min oraz maks. 40 min. Moim zdaniem strona zyskałaby w sposób znaczący, gdyby została rozszerzona o poziom dla początkujących (poziom języka jest B2-C1, czyli średniozaawansowana).

http://www.espanolautomatico.com/podcast/

 1. Onoma – „odmieniacz” czasowników

Najlepsze narzędzie dla chcących się dowiedzieć, jak się odmienia czasownik po hiszpańsku we wszystkich czasach oraz we wszystkich osobach. Jedyny minus? Pokazuje także odmianę w czasach przestarzałych, już nie używanych.

http://www.onoma.es/

 1. Hiszpański dla polaków – czyli prosta gramatyka online

Jeśli chcesz się nauczyć gramatyki ale wolisz korzystać z Internetu niż kupić jakiś nieznany podręcznik, ten portal jest dla Ciebie. Wytłumaczy Tobie gramatykę od podstaw wraz z ćwiczeniami.

https://www.hiszpanskidlapolakow.com/gramatyka/

 1. Pod niebem Malagi – świetny kanał na Youtube do oglądania filmików po hiszpańsku z polskimi napisami

Aleksandra Lipa, która prowadzi ten kanał jest Polką ale mieszka na stałe w Maladze. Pokazuje telewidzom ciekawości Hiszpanii oraz Malagi i również nagrywa lekcje hiszpańskiego. Czasem mówi po polsku, czasem po hiszpańsku ale jak jakiś filmik jest realizowany w języku hiszpańskim dodaje polskie napisy – i to świetnia wiadomość dla początkujących!

https://www.youtube.com/channel/UCjWWh1dpNdLO5Z9q-YPFeZg

 1. Practica español – ciekawe artykuły do czytania

Podzielone na działy według poziomu zaawansowania, można poczytać krótkie teksty o różnych tematach: ekonomia, nauka, kultura…

http://www.practicaespanol.com/noticias-en-practica-espanol/

 1. Duolingo – codzienna praktyka hiszpańskiego słownictwa

Czy lubisz uczyć się nowych słówek z karteczek? No to Duolingo jest właśnie dla Ciebie. Posortowany według tematów, poziomu zaawansowania i liczby słów dziennie, po kliknięciu na karteczkę możesz wysłuchać wymowę słowa. Nawet nie musisz się rejestrować, po prostu wybierz język hiszpański w opcjach i… start! Naucz się codziennie kilku nowych wyrazów.

https://www.duolingo.com/

 1. Open language exchange – czyli hiszpański za polski

A co z mówieniem? Czy muszę iść do jakiegoś hiszpańskiego baru, by rozmawiać po hiszpańsku?  Osobiście tak bym zrobiła, nie tylko aby poznać miłe osoby hiszpańskojęzyczne ale też aby cieszyć się miłą atmosferę miejsca. Ale jeśli wolisz zostać w domu, szczególnie zimą polecam ten portal internetowy, poprzez który możesz znaleźć ludzi z całego świata, którzy chętnie by wymienili hiszpański za polski lub inny język, który znasz.

https://www.openlanguageexchange.com

2 thoughts on “8 darmowych narzędzi internetowych do nauki hiszpańskiego”

 1. Alexandra Lipa powiedziala, ze duolingo uczy jezyka hiszpanskiego latynoskiego i nie nadaje sie dla ludzi, ktorzy chca sie europejskiego hiszpanskiego uczyc. Sa tam slowa, ktorych nie uzywa sie w Hiszpani.

  1. Hola! Dzięki za post! Według mnie to nie jest tak… Duolingo dostosuje się do wszystkich wariantów języka hiszpańskiego, który mówi się w ponad 20 krajów. Niektóre słowa są bardziej popularne w Hiszpanii, niektóre w Meksyku. Oczywiście, nikt nie nauczy się hiszpańskiego jeśli jedynie wykorzysta Duolingo, to narzędzie jest tylko “pomocnikiem”. Saludos! 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry